• کسب رتبه برتر کشوری توسط دبیر هم اندیشی دانشگاه
  کسب رتبه برتر کشوری هم‌اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی توسط دبیر هم اندیشی دانشگاه پیام نور استان تهران

 • برگزاری شانزدهمین نشست دبیران هم اندیشی اساتید دانشگاه های کشور
  مدیر مرکز هم اندیشی اساتید دانشگاه های کشور از برگزاری شانزدهمین نشست دبیران هم اندیشی اساتید دانشگاه های کشور با شعار " هم اندیشی ، تخصص محوری ، تاثیرگذاری " خبر داد.

 • ثبت نام کارگاه دانش افزایی اخلاق حرفه ای تکمیلی
  دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی دانشگاه پیام نور استان تهران در نظر دارد کارگاه دانش افزایی تحت عنوان "اخلاق حرفه ای تکمیلی" را در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در مشهد مقدس برگزار نماید.

 • ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان در سایت لبیک آغاز شد
  حجت الاسلام والمسلمین فقیهی؛رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از امروز ۲۵ آذرماه در سایت لبیک خبر داد.

 • ثبت نام نشست هم اندیشی راهکارهای تعامل حوزه و دانشگاه در راستای بومی سازی علوم انسانی
  به اطلاع اساتید محترم دانشگاه پیام نور استان تهران می رساند به همت مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی پیام نور استان تهران و همزمان با 27 آذر، روز وحدت حوزه و دانشگاه نشست هم اندیشی با موضوع " راهکارهای تعامل حوزه و دانشگاه در راستای بومی سازی علوم انسانی" برگزار خواهد شد.

تازه ترین ها
بازدید حجت الاسلام والمسلمین نبوی از روند برگزاری آزمون پیام نور مرکز ری
برگزاری شانزدهمین نشست دبیران هم اندیشی اساتید دانشگاه های کشور
آغاز ثبت نام بیست و یکمین مراسم ازدواج دانشجویی
هدف اصلی وحدت حوزه و دانشگاه‌ها تمدن‌سازی اسلامی است
ثبت نام کارگاه دانش افزایی اخلاق حرفه ای تکمیلی
کارگاه سبک زندگی اسلامی با موضوع "مهارت های زندگی مشترک "
نشست هم اندیشی با موضوع "راهکارهای تعامل حوزه و دانشگاه در راستای بومی سازی علوم انسانی"
ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان در سایت لبیک آغاز شد
ثبت نام نشست هم اندیشی راهکارهای تعامل حوزه و دانشگاه در راستای بومی سازی علوم انسانی
مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید پیام نور بهارستان
مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید پیام نور اسلامشهر
مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید پیام نور مرکز شرق
کارگاه شادی و نشاط در اسلام
چهارمین نمایشگاه سنگها و کانیهای زینتی دانشگاه پیام نور مرکز قرچک ورامین
وصایای امام حسن عسكرى عليه‌السلام خطاب به شيعيان
 


  چاپ        ارسال به دوست

یاوه‌گویی‌های «ترامپ» ناشی از سهل‌انگاری در مذاکرات هسته‌ای است

یاوه‌گویی‌های «ترامپ» ناشی از سهل‌انگاری در مذاکرات هسته‌ای است

 

حجت‌الاسلام نبوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران در گفت‌وگویی مشروح با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع خبرگان، گفت: کسانی که با ادبیات مقام معظم رهبری و منظومه فکری معظم‌له آشنا باشد می‌‌دانند که ایشان همواره به دنبال پیشرفت عزت‌مندانه جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند، پیشرفتی که همراه با عقل و تدبیر باشد.

وی در ادامه با قدرت بالای ایران در منطقه و جهان اشاره کرد و افزود: مسلما همانطور که رهبری هم فرمودند این عزت و قدرت ما به سبب مجاهدت‌های شهدا و رزمندگان ما و در عصر حاضر هم به خاطر مجاهدت‌های مدافعان و شهدای مدافع حرم و شهدایی همچون محسن حججی به دست آمده است.

نبوی در ادامه با اشاره به یاوه‌گویی‌های ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: اگر امروز می‌بینیم که رئیس جمهور آمریکا اینگونه با عصبانیت علیه ایران سخن می‌گوید و سعی می‌کند به قول سیاسیون با پروپاگاندای رسانه‌ای ایران را ناقض برجام نشان دهد به دلیل این است که بخوبی متوجه قدرت جمهوری اسلامی اریان شده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران تاکید کرد: آمریکا امروز به دنبال این است که ایران را در منطقه محدود کند و با توجه به پیروزی ایران در منطقه و تاثیرگذاری ما در سوریه، عراق و برخی از کشورهای منطقه سعی می‌کند در مقابل اقتدار ایران بایستد.

وی تصریح کرد: رهبری در بیانات اخیر در رابطه با ترامپ جملات بسیار کلیدی را مطرح کردند و همانطور که ایشان هم فرمودند علتِ نطق ابلهانه و بسیار زشت و با ادبیات گانگستری و سراسر دروغ محض رئیس‌جمهور آمریکا، عصبانیت و درماندگی و سبک مغزی آنهاست. 

نبوی یادآور شد: از آنجایی که طرح آمریکا برای خاورمیانه بزرگ با محوریت اسرائیل محقق نشد و نقشه‌های آمریکایی‌ها علیه ایران یکی پس از دیگری نقش برآب شد به همین دلیل ترامپ حق دارد این چنین عصبانی باشد. عدم تحقق نقشه‌های آمریکا در منطقه و در کشورهایی که ایران در آنها تاثیرگذار است باعث شده که آمریکا امروز بیش از بیش آشفته شود.

وی ادامه داد: مردم امریکا امروز باید از داشتن چنین رئیس‌جمهوری احساس شرمندگی کنند، رفتار ترامپ در سازمان ملل به هیچ وجه در شان مردم آمریکا نبود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران با اشاره به مذاکرات هسته‌ای اریان با 1+5 گفت: هدف کلی جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات هسته‌ای برداشتن تحریم‌های ناجوانمردانه بود ولی متاسفانه نه تنها چنین موضوعی محقق نشد بلکه آمریکایی‌ها از همان ابتدا سعی داشتند از برجام و پسابرجام به عنوان معبر نفوذ و ابزار فشار استفاده کنند، امروز هم با پررویی و با قلدری تمام به دنبال فشار به جمهوری اسلامی ایران هستند.

نبوی اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب هم تاکید داشتند مسئولان باید با قدرت تمام در مقابل آمریکایی‌ها بایستند، امروز انتظار تمام مردم ایران از قوای سه‌گانه، هیات نظارت برجام و مسئولان زیربط این است که در مقابل نقض برجام توسط آمریکا بایستند و عکس‌العمل مناسبی را به عهدشکنی‌های آمریکا داشته باشند.

وی تاکید کرد: متاسفانه با وجود تاکید رهبری، ما در رابطه با نقض برجام از سوی امریکا اقدام مناسبی را از سوی مسئولان شاهد نبودیم. مسئولان ما باید تلاش کنند که عزت ملت ایران حفظ شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران افزود: متاسفانه ما در مذاکرات شاهد مسامحه، سهل انگاری و مماشعات بوده‌ایم و یاوه گویی‌های آمریکا هم به دلیل این سهل انگاری‌ها است. امروز دیگر زمان مماشعات نیست و مسئولان باید با قدرت در مقابل اقدامات گستاخانه امریکا‌ بایستند. البته این روزها شاهد موضوع‌گیری های برخی مسئولان در این رابطه هستیم، امیدواریم آنها با جدیت بیشتری در این خصوص اقدام کنند.

نبوی ادامه داد: اینکه رهبری فرمودند پای قدرتمند خودتان را با عصای بیگانه عوض نکنید، بسیار مهم است. توصیه رهبر معظم انقلاب به مسئولان این است که بجای نگاه به بیرون و امید داشتن به اروپا و غرب به توانمندی‌های داخلی خودمان و مردم کشورمان تکیه کنند.

وی در خاتمه گفت: ما هرجا به جوانان و دانشمندان خود تکیه کرده‌ایم با اقتدار جلو رفته ایم و هرجا نگاه ما به غرب بوده با مشکل مواجه شده‌ایم. امیدواریم مسئولان این توصیه رهبری معظم را بسیار جدی بگیرند و به قدرت مردم و جوانان خودمان تکیه کنند.

 


١٥:١٦ - شنبه ٣ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٩٥٣٠    /    تعداد نمایش : ٤٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج