• ثبت نام اعتکاف ایام البیض ماه مبارک رجب در مسجد امام رضا(ع)
  ثبت نام متقاضیان شرکت در اعتکاف ویژه ایام البیض ماه مبارک رجب در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه پیام نور آغاز شد.

 • برگزاری کارگاه دانش افزایی اخلاق حرفه ای در مشهد مقدس
  به همت دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی دانشگاه پیام نور استان تهران کارگاه دانش افزایی "اخلاق حرفه ای تکمیلی" از روز سه شنبه 26 دی لغایت جمعه 29 دی در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در مشهد مقدس برگزار شد.

 • کسب رتبه برتر کشوری توسط دبیر هم اندیشی دانشگاه
  کسب رتبه برتر کشوری هم‌اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی توسط دبیر هم اندیشی دانشگاه پیام نور استان تهران

 • برگزاری شانزدهمین نشست دبیران هم اندیشی اساتید دانشگاه های کشور
  مدیر مرکز هم اندیشی اساتید دانشگاه های کشور از برگزاری شانزدهمین نشست دبیران هم اندیشی اساتید دانشگاه های کشور با شعار " هم اندیشی ، تخصص محوری ، تاثیرگذاری " خبر داد.

 • ثبت نام کارگاه دانش افزایی اخلاق حرفه ای تکمیلی
  دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی دانشگاه پیام نور استان تهران در نظر دارد کارگاه دانش افزایی تحت عنوان "اخلاق حرفه ای تکمیلی" را در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در مشهد مقدس برگزار نماید.

تازه ترین ها
اطلاعیه جهت گذراندن دوره مجازی طرح ضیافت اندیشه برای کسانی که از کلاس ها جا مانده اند
کلاس های ضیافت اندیشه
زمان و مکان برگزاری ضیافت اندیشه سال 1397
به همه بگویید...
اطلاعیه برگزاری ضیافت اندیشه 1397
شروع ثبت نام طرح ضیافت اندیشه 1397 (بروزرسانی 1397/5/30)
اطلاعیه ضیافت اندیشه 1397 (بروزرسانی شده 1397/4/19)
کتاب خوب بخوانیم: مرد رویاها
کانال نهاد رهبری پیام نور استان تهران در پیام رسان های ایرانی
انتصاب دکتر دارائی به عنوان دبیر جدید هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی دانشگاه پیام نور
نشست علمی و هم اندیشی اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور
گرامیداشت روز معلم
مراسم تکریم و معارفه مسئولین نهاد رهبری پیام نور سازمان مرکزی و پیام نور استان تهران
طرح تسنیم پیام نور قرچک با حضور دکتر افتخاری
اولین جلسه طرح تسنیم به همت بسیج دانشجویی پیام نور قرچک
 


  چاپ        ارسال به دوست

یاوه‌گویی‌های «ترامپ» ناشی از سهل‌انگاری در مذاکرات هسته‌ای است

یاوه‌گویی‌های «ترامپ» ناشی از سهل‌انگاری در مذاکرات هسته‌ای است

 

حجت‌الاسلام نبوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران در گفت‌وگویی مشروح با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع خبرگان، گفت: کسانی که با ادبیات مقام معظم رهبری و منظومه فکری معظم‌له آشنا باشد می‌‌دانند که ایشان همواره به دنبال پیشرفت عزت‌مندانه جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند، پیشرفتی که همراه با عقل و تدبیر باشد.

وی در ادامه با قدرت بالای ایران در منطقه و جهان اشاره کرد و افزود: مسلما همانطور که رهبری هم فرمودند این عزت و قدرت ما به سبب مجاهدت‌های شهدا و رزمندگان ما و در عصر حاضر هم به خاطر مجاهدت‌های مدافعان و شهدای مدافع حرم و شهدایی همچون محسن حججی به دست آمده است.

نبوی در ادامه با اشاره به یاوه‌گویی‌های ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: اگر امروز می‌بینیم که رئیس جمهور آمریکا اینگونه با عصبانیت علیه ایران سخن می‌گوید و سعی می‌کند به قول سیاسیون با پروپاگاندای رسانه‌ای ایران را ناقض برجام نشان دهد به دلیل این است که بخوبی متوجه قدرت جمهوری اسلامی اریان شده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران تاکید کرد: آمریکا امروز به دنبال این است که ایران را در منطقه محدود کند و با توجه به پیروزی ایران در منطقه و تاثیرگذاری ما در سوریه، عراق و برخی از کشورهای منطقه سعی می‌کند در مقابل اقتدار ایران بایستد.

وی تصریح کرد: رهبری در بیانات اخیر در رابطه با ترامپ جملات بسیار کلیدی را مطرح کردند و همانطور که ایشان هم فرمودند علتِ نطق ابلهانه و بسیار زشت و با ادبیات گانگستری و سراسر دروغ محض رئیس‌جمهور آمریکا، عصبانیت و درماندگی و سبک مغزی آنهاست. 

نبوی یادآور شد: از آنجایی که طرح آمریکا برای خاورمیانه بزرگ با محوریت اسرائیل محقق نشد و نقشه‌های آمریکایی‌ها علیه ایران یکی پس از دیگری نقش برآب شد به همین دلیل ترامپ حق دارد این چنین عصبانی باشد. عدم تحقق نقشه‌های آمریکا در منطقه و در کشورهایی که ایران در آنها تاثیرگذار است باعث شده که آمریکا امروز بیش از بیش آشفته شود.

وی ادامه داد: مردم امریکا امروز باید از داشتن چنین رئیس‌جمهوری احساس شرمندگی کنند، رفتار ترامپ در سازمان ملل به هیچ وجه در شان مردم آمریکا نبود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران با اشاره به مذاکرات هسته‌ای اریان با 1+5 گفت: هدف کلی جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات هسته‌ای برداشتن تحریم‌های ناجوانمردانه بود ولی متاسفانه نه تنها چنین موضوعی محقق نشد بلکه آمریکایی‌ها از همان ابتدا سعی داشتند از برجام و پسابرجام به عنوان معبر نفوذ و ابزار فشار استفاده کنند، امروز هم با پررویی و با قلدری تمام به دنبال فشار به جمهوری اسلامی ایران هستند.

نبوی اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب هم تاکید داشتند مسئولان باید با قدرت تمام در مقابل آمریکایی‌ها بایستند، امروز انتظار تمام مردم ایران از قوای سه‌گانه، هیات نظارت برجام و مسئولان زیربط این است که در مقابل نقض برجام توسط آمریکا بایستند و عکس‌العمل مناسبی را به عهدشکنی‌های آمریکا داشته باشند.

وی تاکید کرد: متاسفانه با وجود تاکید رهبری، ما در رابطه با نقض برجام از سوی امریکا اقدام مناسبی را از سوی مسئولان شاهد نبودیم. مسئولان ما باید تلاش کنند که عزت ملت ایران حفظ شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران افزود: متاسفانه ما در مذاکرات شاهد مسامحه، سهل انگاری و مماشعات بوده‌ایم و یاوه گویی‌های آمریکا هم به دلیل این سهل انگاری‌ها است. امروز دیگر زمان مماشعات نیست و مسئولان باید با قدرت در مقابل اقدامات گستاخانه امریکا‌ بایستند. البته این روزها شاهد موضوع‌گیری های برخی مسئولان در این رابطه هستیم، امیدواریم آنها با جدیت بیشتری در این خصوص اقدام کنند.

نبوی ادامه داد: اینکه رهبری فرمودند پای قدرتمند خودتان را با عصای بیگانه عوض نکنید، بسیار مهم است. توصیه رهبر معظم انقلاب به مسئولان این است که بجای نگاه به بیرون و امید داشتن به اروپا و غرب به توانمندی‌های داخلی خودمان و مردم کشورمان تکیه کنند.

وی در خاتمه گفت: ما هرجا به جوانان و دانشمندان خود تکیه کرده‌ایم با اقتدار جلو رفته ایم و هرجا نگاه ما به غرب بوده با مشکل مواجه شده‌ایم. امیدواریم مسئولان این توصیه رهبری معظم را بسیار جدی بگیرند و به قدرت مردم و جوانان خودمان تکیه کنند.

 


١٥:١٦ - شنبه ٣ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٩٥٣٠    /    تعداد نمایش : ٢٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج