• ثبت نام اعتکاف ایام البیض ماه مبارک رجب در مسجد امام رضا(ع)
  ثبت نام متقاضیان شرکت در اعتکاف ویژه ایام البیض ماه مبارک رجب در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه پیام نور آغاز شد.

 • برگزاری کارگاه دانش افزایی اخلاق حرفه ای در مشهد مقدس
  به همت دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی دانشگاه پیام نور استان تهران کارگاه دانش افزایی "اخلاق حرفه ای تکمیلی" از روز سه شنبه 26 دی لغایت جمعه 29 دی در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در مشهد مقدس برگزار شد.

 • کسب رتبه برتر کشوری توسط دبیر هم اندیشی دانشگاه
  کسب رتبه برتر کشوری هم‌اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی توسط دبیر هم اندیشی دانشگاه پیام نور استان تهران

 • برگزاری شانزدهمین نشست دبیران هم اندیشی اساتید دانشگاه های کشور
  مدیر مرکز هم اندیشی اساتید دانشگاه های کشور از برگزاری شانزدهمین نشست دبیران هم اندیشی اساتید دانشگاه های کشور با شعار " هم اندیشی ، تخصص محوری ، تاثیرگذاری " خبر داد.

 • ثبت نام کارگاه دانش افزایی اخلاق حرفه ای تکمیلی
  دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی دانشگاه پیام نور استان تهران در نظر دارد کارگاه دانش افزایی تحت عنوان "اخلاق حرفه ای تکمیلی" را در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در مشهد مقدس برگزار نماید.

تازه ترین ها
کلاس های ضیافت اندیشه
زمان و مکان برگزاری ضیافت اندیشه سال 1397
به همه بگویید...
اطلاعیه برگزاری ضیافت اندیشه 1397
شروع ثبت نام طرح ضیافت اندیشه 1397 (بروزرسانی 1397/5/30)
اطلاعیه ضیافت اندیشه 1397 (بروزرسانی شده 1397/4/19)
کتاب خوب بخوانیم: مرد رویاها
کانال نهاد رهبری پیام نور استان تهران در پیام رسان های ایرانی
انتصاب دکتر دارائی به عنوان دبیر جدید هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی دانشگاه پیام نور
نشست علمی و هم اندیشی اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور
گرامیداشت روز معلم
مراسم تکریم و معارفه مسئولین نهاد رهبری پیام نور سازمان مرکزی و پیام نور استان تهران
طرح تسنیم پیام نور قرچک با حضور دکتر افتخاری
اولین جلسه طرح تسنیم به همت بسیج دانشجویی پیام نور قرچک
برگزاری اولین جلسه طرح تسنیم به همت بسیج دانشجویی پیام نور بهارستان
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده»

 

استاد پناهیان: قبل از اینکه به بچه‌تان نماز یاد بدهید، قصه‌های زندگی پیامبر(ص) را برایش بگویید/ هر درس دینی دیگری قبل ازسیرۀ نبوی خواندید اشتباه خواندید! 

-  قبل از اینکه به بچه‌تان نماز یاد بدهید، قصه‌های زندگی پیامبر را آنقدر برایش بگوئید تا پیامبر برایش دلچسب شود، بعد بگوئید حضرت محمد(ص) این جوری نماز می‌خواند. به نماز علاقه‌مند می‌شود. این راه نفوذ در انسان است. این عالمانه‌ترین راه برای ورود و نفوذ در روح بشر است. فکر نکنید عالمانه‌ترین راه این است که از توحید شروع کنید. ما فقط با اندیشه‌ها کار نداریم، ما با تمام روح انسان کار داریم.

- اگر کسی فوقالعاده برای شما عزیز باشد، فوقالعاده عقلش را، صفای باطنش را، مهربانیش را قبول داری، می‌دانی هیچ وقت نامردی نمی‌کند، همیشه باصفا و بامحبت است و فوق العاده به شما مهربان است، یک آدم تو دل برو و دوست داشتنی، که صدایش قشنگ باشد، دیدنش لذت بخش باشد، اگر همچین آدمی با شما رفیق باشد، یک روز از شما یک کلمۀ کوتاهی درخواست کند، از او قبول نمی‌کنید؟ 

- جوان‌ها من خیلی راحت به شما بگویم، می‌دانید چرا خیلی از جوانهای ما بخشهائی از دین را قبول نمی‌کنند؟ چون حضرت محمد(ص) را نمی‌شناسند. رفتند اصول دین چند تا است برای من خواندند. رفته‌اند استدلال شنیدند که خدا یکی است، استدلال شنیدند که خدا پیامبری فرستاده، استدلال شنیدند که پیامبری جانشیندار به نام امام، استدلال شنیدند معاد هست. هیچ کدام از این‌ها زیاد دردی را دوا نمی‌کند.

- هر درس دینی دیگری قبل از سیرۀ نبوی خواندید اشتباه خواندید. آیا سیرۀ نبوی یعنی خواندن تاریخ اسلام؟ خیر. سیرۀ نبوی غیر از تاریخ اسلام است. اتفاقا یکی از درسهائی که به شدت ضرر دارد کسی قبل از سیرۀ نبوی بخواند، تاریخ اسلام است. چون در تایخ اسلام می‌بینی یک مردی فریاد زد، جنگید، شکنجه شد، مقاومت کرد، گرسنگی کشید، پیروز شد، و شهری در مدینه بنا کرد، خب این مرد کیست؟ وقتی تو با این مرد ارتباط برقرار نکنی، جنگیدنش برایت چه مزه‌ای دارد؟ حتی ضرر هم دارد

- اگر شخص پیامبر در دل ما قرار بگیرد، نفوذ سخت‌ترین دستورات دینی به شدت سهل خواهد شد. هر موقع دیدید دین‌داری برایتان سخت است، معنویت برایتان حال نمی‌دهد، خدا برایتان عزیز و محترم و دلبر نیست، یا مسئلۀ معاد در چشمتان حقیر هست، بدانید باید بروید کتاب سیره‌ی نبوی را بخوانید....


" رمان « آنک آن یتیم سفرکرده»  حاصل تحقیقات محمدرضا سرشار در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر اسلام (ص)، در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه است که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است."

 

این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد. در کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده»  گرچه  نویسنده در پرداخت به سیره و زندگی حضرت محمد(ص) به منابع تاریخی استناد کرده ،اما بهره‌گیری وی از تخیل در پرداخت احوال روانی شخصیت‌های فرعی و توصیف مکان‌ها و اشیاء،نیز به وضوح مشهود است.
«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبح های جمعه از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد که توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند. به گونه ای که معظم له در یک دیدار حضوری با نویسنده و دست اندرکاران رادیویی این برنامه، آنان را مورد تفقد و تشویق قرار دادند و به ادامه کار سفارش کردند. 

لازم به ذکر است «آنک آن یتیم نظر کرده» به چند زبان زنده دنیا از قبیل انگلیسی، عربی و اردو نیز ترجمه شده است و ترجمه ترکی استانبولی آن در 560 صفحه توسط انتشارات «کوسر» ترکیه در این کشور منتشر شد.

 

 

 


١٢:٤١ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٠٦٠٦    /    تعداد نمایش : ٥٤٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج